Poziv na prigodni program posvećen 619. obljetnici osnutka Generalnog učilišta dominikanskog reda u Zadru

Sveučilište u Zadru i Alumni klub Sveučilišta u Zadru u povodu završetka akademske godine 2014./2015. imaju osobitu čast i zadovoljstvo pozvati Vas na prigodni program posvećen 619. obljetnici osnutka Generalnog učilišta dominikanskog reda u Zadru, koji će se održati u ponedjeljak, 15. lipnja 2015.

Program započinje otvorenjem izložbe Generalno učilište (sveučilište) dominikanskog reda u Zadru (1396. – 1807.) u 9.00 sati u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru. Izložbu dokumenata iz Državnog arhiva pripremio je dr. sc. Ante Blaće, u suorganizaciji Alumni kluba. Izložba se otvara u sklopu programa znanstvenoga skupa Agreements Across Borders Conference 2015, u organizaciji Odjela za lingvistiku i projekta Experimental Morphosyntax of South Slavic.

U 19.00 sati, u Svečanoj dvorani, održat će se predavanje dr. sc. Tade Oršolića, naslova O školstvu za francuske uprave u Dalmaciji (1806. – 1813.).

Za kraj, u 20.00 sati, u kapeli sv. Dimitrija, pozivamo Vas na koncert na kojem će nastupiti A.K.A. Crescendo, Akademski pjevački zbor Sveučilišta u Zadru, Ansambl Ars Cantabile i klapa Študija.