Poziv na predavanje

Odjel za sociologiju Sveučilišta u Zadru i Hrvatsko sociološko društvo - podružnica Zadar pozivaju Vas na predavanje „Sovereign Equality and Moral Disagreement: Premises of a Pluralist International Legal Order“ koje će održati prof. Brad R. Roth, Center for the Study of Law and Society University of California, Berkeley i Wayne State University, Detroit, dobitnik nagrade Američkog društva pravnika. U svjetlu novih rasprava o opravdanosti međunarodnih intervencija u kriznim žarištima profesor Roth predavat će o oblicima i mogućnostima rekonstrukcije međunarodnoga pravnog poretka. Posebnu pažnju posvetit će pitanjima vezanim uz ograničavanje suverenosti nacijama-državama, ali i moralnim pitanjima vezanim uz pasivnost i neinterveniranje u slučajevima grubog kršenja ljudskih prava.

Predavanje će se održati 22. svibnja u 10 sati u prostoriji 121 zgrade Sveučilišta u Zadru na rivi.