Potpore za razmjene asistenata, viših docenata, sveučilišnih profesora i predavača, stručnjaka, istaknutih osoba iz svijeta kulture ili djelatnika u kulturi

Talijansko Ministarstvo vanjskih poslova nudi za 2023. god. mogućnost sufinanciranja razmjene asistenata, viših docenata, sveučilišnih profesora i predavača, stručnjaka, istaknutih osoba iz svijeta kulture ili djelatnika u kulturi, u svrhu poticanja bilateralne suradnje na područjima od zajedničkog interesa, posebice između sveučilišta i istraživačkih centara.

Bitan uvjet za pristup ovom programu je postojanje službenog poziva upućenog od strane nekog talijanskog, odnosno hrvatskog sveučilišta ili kulturne ustanove u svrhu stručnog i istraživačkog rada.

I. Hrvatskim državljanima pozvanim na razmjenu u Italiju može biti dodijeljena paušalna potpora za trošak noćenja do maksimalno 906,00 Eura (120,00 Eura dnevno za prvih 6 dana i 93,00 Eura za 7. i 8. dan). U izračun će biti uvršteni samo dani efektivnog održavanja kulturnih i/ili istraživačkih aktivnosti. Nadležni ured talijanskog Ministarstva vanjskih poslova i međunarodne suradnje zadržava pravo dodjele sredstava za broj dana manji od onog navedenog u zahtjevu. Dodijeljena sredstva će biti isplaćena posredstvom Talijanskog instituta za kulturu u Zagrebu, i to uplatom na tekući račun korisnika potpore.

Zahtjev za sufinanciranjem moguće je poslati prije ili nakon boravka u Italiji, a koji mora završiti najkasnije do 14.11.2023.

Zainteresirani kandidati trebaju Talijanskom institutu za kulturu u Zagrebu dostaviti, najkasnije do 8.11.2023.:

1. Izjavu koja zamjenjuje službenu potvrdu popunjenu na obrascu na talijanskom jeziku (prilog 1), a čiji se prijevod radi lakšeg popunjavanja također nalazi u prilogu

2. poziv talijanske institucije na službenom memorandumu, s datumom, potpisom i naznačenim vremenom boravka kandidata u instituciji koja će ga ugostiti;

3. prihvat poziva od strane kandidata, također na memorandumu, s datumom i potpisom;

4. CV kandidata;

5. fotokopiju važećeg osobnog dokumenta kandidata

6. potpisan Dokument o zaštiti osobnih podataka na talijanskom obrascu (Prilog 6.), a čiji se prijevod također nalazi u prilogu

7.osobne i bankovne podatke kandidata koje je potrebno popuniti i poslati isključivo u Word formatu na talijanskom obrascu (Prilog 8.), a čiji se prijevod također nalazi u prilogu. Neće biti prihvaćeni dokumenti poslani u drugim formatima.

8. eventualnu dodatnu korisnu dokumentaciju

Kandidati kojima su odobrena sredstva dužni su podnijeti Talijanskom institutu za kulturu u Zagrebu završno izvješće o svojoj aktivnosti u Italiji u roku od 30 dana od završetka misije.

II. Za talijanske državljane predviđen je povrat 80% iznosa putnih troškova.

Zainteresirani kandidati trebaju Talijanskom institutu za kulturu u Zagrebu dostaviti:

1. Izjavu koja zamjenjuje službenu potvrdu popunjenu na talijanskom obrascu (Prilog 1)

2. poziv hrvatske institucije na službenom memorandumu, s datumom, potpisom i naznačenim vremenom boravka kandidata u instituciji koja će ga ugostiti;

4. CV kandidata;

5. fotokopiju osobnog dokumenta kandidata

7. Račun za plaćenu putnu ispravu koju je po završetku misije potrebno nadopuniti ukrcajnom kartom ako je riječ o avionu i putnim ispravama

8. eventualnu dodatnu korisnu dokumentaciju

9. osobne i bankovne podatke kandidata koje je potrebno popuniti i poslati isključivo u Word formatu na talijanskom obrascu (Prilog 8.), a čiji se prijevod nalazi u prilogu. Neće biti prihvaćeni dokumenti poslani u drugim formatima.

10. Kandidati kojima su odobrena sredstva dužni su podnijeti Završno izvješće o svojoj aktivnosti u Italiji u roku od 30 dana od završetka misije.

- Upute i prijavni obrasci na talijanskom >>>

- Prijevod priloga za hrvatske građane >>>