Posjet veleposlanika Kraljevine Belgije Sveučilištu u Zadru

Rektorica Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Dijana Vican ugostila je u utorak, 23. svibnja 2017. veleposlanika Kraljevine Belgije Nj. E. Philippea Benoita. U pratnji veleposlanika bili su gosp. Antonio Garcia Postigo, gospodarski i trgovinski ataše i gđa Sarah Yigit, francuska lektorica s Filozofskog fakulteta u Zagrebu i predstavnica WBI (Wallonnie-Bruxelles International) te prevoditeljica.

Prijemu su, uz rektoricu Sveučilišta, nazočili prorektorica za studije i studente izv. prof. dr. sc. Nedjeljka Balić Nižić, prorektor za međuinstitucijsku suradnju i transfer tehnologija izv. prof. dr. sc. Slaven Zjalić te pročelnik Odjela za francuske i iberoromanske studije Sveučilišta u Zadru doc. dr. sc. Tomislav Frleta.

Nakon pozdravnih riječi i uvodnog upoznavanja, razgovaralo se o postojećoj akademskoj i kulturnoj suradnji na sveučilišnoj razini dviju država. Istaknuto je zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom, posebno pokretanjem ciklusa međunarodnih znanstvenih skupova pod nazivom Frankofonski susreti u Zadru (Rencontres francophones à Zadar), koji će u ovogodišnjem, prvom izdanju skupa biti posvećen belgijskoj književnosti, jeziku i kulturi.

Sveučilište u Zadru, u okviru europskog programa Erasmus+, ostvaruje suradnju s trima visokoobrazovnim ustanovama iz Kraljevine Belgije na kojima trenutno borave naši studenti. Tijekom susreta iznesene su ideje o daljnjem unaprjeđenju suradnje uključivanjem i drugih odjela Sveučilišta.