Posjet portugalskog veleposlanika Nj. E. Júlija Vilela Sveučilištu u Zadru

Veleposlanik Portugala u Republici Hrvatskoj Nj. E. Júlijo Vilela posjetio je u petak, 6. svibnja 2016. godine Sveučilište u Zadru i tom se prigodom susreo s prorektoricom za znanost i informacijsku infrastrukturu izv. prof. dr. sc. Ivankom Stričević, prorektoricom za studije i studente izv. prof. dr. sc. Nedjeljkom Balić-Nižić i  prorektorom za međuinstitucijsku suradnju i transfer tehnologija izv. prof. dr. sc. Slavenom Zjalićem.

Prijemu u Dvorani rektorice  nazočila je  i predstojnica Odsjeka za iberoromanske studije doc. dr. sc. Ivana Lončar u pratnji studentice prevoditeljskog studija hispanistike.

Na sastanku se razgovaralo o dosadašnjoj akademskoj suradnji, zastupljenosti portugalskog jezika na Sveučilištu u Zadru, kao i o mogućnostima unaprjeđenja suradnje u smislu pokretanja zajedničkih studijskih programa u koordinaciji s portugalskim sveučilištima, posebice Sveučilištem u Lisabonu, gdje je nedavno pokrenuto učenje hrvatskog jezika.

Nakon prijema u zgradi Rektorata veleposlanik Portugala NJ. E. g. Júlijo Vilela otvorio je izložbu „Ekonomski potencijal portugalskog jezika“ koja je organizirana u sklopu programa X. dana iberoromanskih jezika i kultura.