Posjet delegacije Sveučilišta u Prištini

U četvrtak, 12. svibnja 2016. Sveučilište u Zadru posjetili su rektor Sveučilišta u Prištini prof. dr. Marjan Dema sa suprugom, dekanica Filološkog fakulteta prof. asoc. dr. Lindita Sejdiu-Rugova i pročelnik Odjela za filologiju prof. asoc. dr. Bardh Rugova.

Uvažene goste u Dvorani rektorice primila je rektorica Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Dijana Vican sa svojim suradnicima izv. prof. dr. sc. Nedjeljkom Balić-Nižić, prorektoricom za studije i studente, i  izv. prof. dr. sc. Slavenom Zjalićem, prorektorom za međuinstitucijsku suradnju i transfer tehnologija.

Na susretu se razgovaralo o strukturi i kvaliteti studijskih programa dvaju sveučilišta, posebice o mogućnostima znanstveno-nastavne i stručne suradnje putem prijave zajedničkih projekata, poboljšanja razmjene u sklopu programa međunarodne mobilnosti Erasmus+ te uvođenja učenja albanskog jezika na zadarskom sveučilištu i pokretanja hrvatskog lektorata na Sveučilištu u Prištini.