Jarilovo 2017.

Ove će se godine po prvi put u Zadru održati manifestacija pod nazivom Jarilovo 2017. u organizaciji studenata Odjela za arheologiju Sveučilišta u Zadru i članova studentske udruge Ahreos.

Jarilovo 2017. je manifestacija s ciljem predstavljanja dolaska boga Jarila, koji je prema slavenskoj mitologiji bog vegetacije i njegov dolazak nam donosi proljeće – novu snagu, preporođenje vegetacije i radost života.

Kroz brojna predavanja, nastupe pjevačkih, dramskih i etnoudruga te rekonstrukcijom slavenskog života studenti Odjela za arheologiju dočarat će vam slavensku proslavu dolaska proljeća. Ako ste ljubitelj mitologije, onda će vam se sigurno dopasti i veličanstvena priča o Jarilu.

Pozivamo vas da prisustvujete manifestaciji koja će se održati u razdoblju od 27. do 30. travnja 2017. (na par lokacija u gradu Zadru)  i saznate više o slavenskim običajima i tradiciji.

Više o svemu možete pronaći na Facebook stranici  https://www.facebook.com/events/1588778871150959/