450. obljetnica prvotiska "Planina" Petra Zoranića (1569. – 2019.)

Zadar, 30. – 31. kolovoza 2019.

Odjel za kroatistiku Sveučilišta u Zadru i Odsjek za kroatistiku Filozofskog fakulteta u Zagrebu organiziraju znanstveni skup povodom 450. obljetnice prvotiska Zoranićevih Planina. Na skupu će 20 znanstvenika s osam različitih domaćih i međunarodnih sveučilišnih i istraživačkih centara izložiti rezultate svojih recentnih istraživanja toga kanonskoga pastoralnog romana i njegova kulturnoga konteksta. Među izlaganjima ima značajnih novih zapažanja, otkrića i interpretacija relevantnih za buduća čitanja Planina.

Na skupu će govoriti: Ena Begović-Sokolija, Iva Beljan, Morana Čale, Gordana Čupković, Davor Dukić, Gordana Galić Kakkonen, Nikica Mihaljević, Dolores Grmača, Borna Treska, Amir Kapetanović, Miranda Levanat-Peričić, Ivan Lupić, Tonko Maroević, Josip Miletić, Divna Mrdeža Antonina, Helena Peričić, Saša Potočnjak, Natalia Stagl Škaro, Mario Šimudvarac, Luka Špoljarić.

Glavni organizacijski odbor: prof. dr. Divna Mrdeža Antonina (Sveučilište u Zadru), prof. dr. Davor Dukić (Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu), prof. dr. Ivan Lupić (Stanford University)

Organizacijski odbor: prof. dr. Helena Peričić, prof. dr. Miranda Levanat-Peričić, doc. dr. Sanja Knežević, doc. dr. Ana Gospić, doc. dr. Josip Miletić, Josip Galić, prof.

Prilozi:

Pozivnica    Conference Program     Sažeci     Abstracts   Plakat