Otvoren znanstveni skup "Novigrad nekad i sad"

Danas, 16. listopada 2015. godine u 9,30 sati u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru otvoren je znanstveni skup Novigrad nekad i sad.

Pozdravne govore u ime svojih ustanova uputili su: član suradnik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti prof. dr. sc. Slobodan Kaštela, načelnik općine Novigrad Joso Klapan, dipl. vet., pročelnik  Upravnog odjela za kulturu i šport Grada Zadra Radovan Dunatov, prof., pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Zadarske županije Ivan Šimunić, prof., član predsjedništva ogranka Matice hrvatske u Zadru prof. dr. sc. Josip Lisac, upravitelj Zavoda za povijesne znanosti HAZU Zadar dr. sc. Tado Oršolić i prorektor Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Josip Faričić.

Nakon pozdravnih govora skup je započeo sa svojim programom.