Otvoren međunarodni znanstveni skup "9th meeting of European geographers of religion: International Colloquia on the Changing Religious Landscape of Europe"

Danas, 4. rujna 2015., s početkom u 9 sati u Dvorani poslijediplomskih studija u zgradi Rektorata, otvoren je međunarodni znanstveni skup 9th meeting of European geographers of religion: International Colloquia on the Changing Religious Landscape of Europe s podnaslovom Development and Transformation of Religious Landscape in the New European Context.

Na samom početku skupu se obratio prorektor Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Josip Faričić. U ime Sveučilišta u Zadru prisutne je pozdravio prorektor izv. prof. dr. sc. Leonardo Marušić nakon kojeg su se sa par prigodnih riječi skupu obratili i predstavnici Geografskog odsjeka Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Odjela za geografiju Prirodoslovnog fakulteta Karlovog sveučilišta u Pragu koji su uz Odjel za geografiju Sveučilišta u Zadru organizatori ovog skupa.

Nakon pozdravnih govora skup je započeo sa svojim programom.