Okrugli stol „Učenje o našim ekološkim otiscima“

Pozivamo Vas na okrugli stol Učenje o našim ekološkim otiscima, koji će se održati u ponedjeljak, 26. rujna 2022. u 11:00 sati u Svečanoj dvorani Sveučilišta (Obala kralja Petra Krešimira IV. 2, II. kat).

Okrugli stol organizira Centar „Stjepan Matičević“, u sklopu projekta Reconnect Science with the blue society – BLUE CONNECT zajednički nazvanog Europska noć istraživača.

Cilj je okruglog stola upoznati širu populaciju sudionika sa znanstvenim spoznajama iz područja ekologije i utjecaju čovjeka na okoliš, te potaknuti svakog sudionika da se zapita o svom ekološkom otisku i mogućnostima suočavanja s ekološkim izazovima na human način.

Uvodna izlaganja održat će:

• Prof. dr. sc. Dijana Vican, rektorica Sveučilišta u Zadru
  • Dr. sc. Dražen Šimleša, Institut društvenih znanosti „Ivo Pilar“
  • Prof. dr. sc. Neven Voća, Agronomski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
  • Doc. dr. sc. Hrvoje Grofelnik, Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u Opatiji, Sveučilište u Rijeci
  • Prof. dr. sc. Slaven Zjalić, Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu, Sveučilište u Zadru