Održano predavanje Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata u povodu obilježavanja VRO Maslenica `93.

Dana 21. siječnja 2016. godine, pred brojnim auditorijem u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru, izv. prof. dr. sc. Ante Nazor, ravnatelj Hrvatskog memorijalno-dokumentacijskog centra Domovinskog rata, održao je predavanje pod nazivom „Vojno-redarstvena operacija Maslenica i njezin značaj u Domovinskom ratu“.

Predavanje su priredili Sveučilište u Zadru i Zadarska Županija u prigodi obilježavanja 23. obljetnice vojno-redarstvene operacije Maslenica, a bilo je namijenjeno prvenstveno maturantima s područja Zadarske županije i studentima Sveučilišta u Zadru.

Uvodnu riječ na početku predavanja održao je prorektor za strategiju razvoja i izdavaštvo Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Josip Faričić.