Održano predavanje akademika Pavla Pavličića

U organizaciji Odjela za kroatistiku i slavistiku u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru predavanje pod nazivom ''Sve što znam o krimiću'' održao je akademik Pavao Pavličić, redovni profesor na Odsjeku za komparativnu književnost Filozofskog fakulteta u Zagrebu.

Ovaj poznati hrvatski književnik i književni teoretičar poznat je po romanima u kojima tematizira pojmove vezane uz kriminal. Autor je napetih krimića, policijskih i sudskih zagonetki, koje na kraju priče imaju uspješno rješenje - identificiranje i hvatanje počinitelja zločina. Na pitanje zašto su krimići popularni i zašto ljudi posežu za njima autor je dao zanimljive odgovore. Osvrnuo se također na povijest krimića i njihovu pojavu u 18. stoljeću, tipove krimića, kao i uvjete koje krimić mora ispunjavati da bi bio krimić.

Hrvatski majstor krimića  lako i jednostavno predstavlja temu o kojoj govori na sebi svojstven način.