Održana je početna konferencija projekta EU-CONEXUS ENABLES

Dana 26. travnja 2024. na Sveučilištu u Zadru održana je početna konferencija projekta EU-CONEXUS ENABLES.

Zadarsko sveučilište je partner u projektu širenja sudjelovanja i jačanja Europskog istraživačkog prostora Horizon Europe (WIDERA) za promicanje izvrsnosti kroz inovativne ekosustave. Koristeći inovativne metodološke pristupe kao što je pristup Digital Twins, istraživači sa svih partnerskih sveučilišta nastojat će razviti održiva rješenja za rješavanje kritičnih izazova koji utječu na obalna područja.

Projekt ima za cilj povećati izvrsnost u stvaranju vrijednosti kroz dublju i geografski inkluzivnu suradnju i baviti se društvenim temama i potrebama koje proizlaze iz naše potpore dionicima. Projekt će također ponuditi programe edukacije i izgradnje kapaciteta za mlade istraživače, promičući kulturu suradnje, inovacije i stalnog unaprjeđenja.

Na predstavljanju projekta prorektor prof. dr. sc. Zvjezdan Penezić predstavio je osnovne informacije o projektu, ciljeve projekta, a zainteresirani istraživači i nastavnici mogli su saznati kako se uključiti u aktivnosti HORIZON projekta.

Više o projektu saznajte klikom na poveznicu ispod: