Objavljena monografija "Studij povijesti u Zadru 1956. – 2016. godine"

Godine 1956. utemeljen je sveučilišni studij povijesti na te godine osnovanom Filozofskom fakultetu u Zadru. Studij je do 2016., kada se navršava punih 60 godina njegova neprekinutog funkcioniranja, stalno napredovao, osobito kadrovski, te se afirmirao kao studij povijesti s bitnom jadransko-mediteranskom odrednicom. Po tome je jedinstven u okvirima jugoistočne Europe.

Knjiga na znanstveno utemeljen način u više poglavlja donosi: 1. temeljne značajke razvitka studija povijesti u Zadru, uz rekonstrukciju po akademskim godinama svih stalno zaposlenih nastavnika u znanstveno-nastavim i suradničkim zvanjima; 2. temeljit pregled mijena u razvitku temeljnog studija povijesti po starom (predbolonjskom) i novom (bolonjskom) programu; 3. ustroj i pregled svih poslijediplomskih znanstvenih studija (magistarskih i doktorskih), također prema predbolonjskom i bolonjskom programu; 4. jezgrovite životopise s bibliografijom važnijih objavljenih znanstvenih radova stalno zaposlenih nastavnika te vanjskih suradnika, ali i temeljne podatke o tajnicima; 5. popis svih osoba koje su diplomirale povijest u Zadru kao jednopredmetni ili dvopredmetni studij te onih koji su ovdje postigli magisterij ili doktorat iz povijesnih znanosti na poslijediplomskom studiju, uz dodatak popisa osoba koje su postigle doktorat povijesnih znanosti izvan poslijediplomskog studija. U privitku knjige, u zasebnom džepiću s unutarnje strane zadnje korice knjige, donesen je CD na kojem je u PDF formatu pohranjen najvažniji dio nastavnih planova i programa.