Objavljena monografija Prijevodi i recepcija talijanske književnosti u hrvatskoj od 1991. do 2020.

Objavljena je monografija Prijevodi i recepcija talijanske književnosti u hrvatskoj od 1991. do 2020. autorica Vande Mikšić i Marte Huber u suizdanju Meandar Media i Sveučilišta u Zadru.

U knjizi se istražuju prijevodi i recepcija talijanske književnosti u Hrvatskoj u posljednjih trideset godina, odnosno od samostalnosti Republike Hrvatske 1991. godine pa sve do 2020.

Nakon uvodnog pružanja tematskog, metodološkog i teorijskog okvira, zasnovanog na spoznajama iz područja recepcije i sociologije prevođenja, te sažetog povijesnog pregleda recepcije talijanske književnosti u nas, knjiga se u svojoj srži bavi pitanjem književnih praksi i cirkulacije književnosti u zadanim socio-kulturnim okvirima i dotiče se pitanja što se od talijanske književnosti prevodi na području Hrvatske, tko objavljuje, tko prevodi, što se čita i, konačno, kako se može kvalificirati njezina recepcija.

Knjigu možete kupiti u Sveučilišnoj knjižari Citadeli po cijeni od 25,00 €.