Objavljena knjiga Starokršćanska arheologija: pogrebni običaji i njihova tranzicija autorice Josipe Barake Perice u izdanju Sveučilišta u Zadru

Priručnik Starokršćanska arheologija: pogrebni običaji i njihova tranzicija knjiga je edukativnog karaktera primarno namijenjena nastavi studenata diplomskog studija arheologije koji već imaju usvojena osnovna znanja iz starokršćanske arheologije. Nastao je iz potrebe za usavršavanjem i osuvremenjivanjem nastave, osobito one na diplomskom studiju, gdje se u prvom semestru studija arheologije kroz kolegij Starokršćanska arheologija na istočnoj obali Jadrana obrađuju najvažnije teme iz starokršćanske arheologije s naših prostora, a u drugom se semestru diplomskog studija unutar kolegija Starokršćanska arheologija – odabrana poglavlja biraju specifične teme koje su indirektno vezane uz naše područje i koje omogućuju bolje razumijevanje situacije na istočnoj obali Jadrana i u rimskoj provinciji Dalmaciji. Starokršćanska arheologija bavi se kršćanskom materijalnom kulturom, a kronološki obuhvaća razdoblje od postanka kršćanstva do 7. stoljeća. Nastala je u Rimu kao znanstvena disciplina upravo proučavanjem kršćanskih grobalja, odnosno katakombi. Priručnik opisuje specifičnu i konkretnu temu transformacije rimskog, klasičnog pogreba u kršćanski pogreb.

Knjigu možete kupiti u Sveučilišnoj knjižari Citadela, po cijeni od 130,00 kn.