Objavljena knjiga „Osnove fonetike i fonologije ruskoga jezika“

Priručnik Osnove fonetike i fonologije ruskoga jezika autorice Sandre Hadžihalilović predstavlja metodički usmjereno nastavno pomagalo u kojemu su opisane fonetske i fonološke pojave važne za ovladavanje ruskim kao stranim jezikom. Upućuje na poteškoće s kojima se susreću kako nastavnici tako i studenti tijekom usvajanja fonetike ruskoga jezika i načine na koje se te poteškoće najlakše i najbrže mogu svladati. Osnovni cilj priručnika jest pomoći studentima filološkoga smjera ruskoga jezika i književnosti u ovladavanju pravilnim izgovorom, osnovnim stupnjem komunikacije te čitanjem i pisanjem, kao i predavačima ruskoga kao stranoga jezika u pripremi nastave za navedeni kolegij i njemu srodne kolegije.