Objavljena knjiga "Niko drugo more i drugi ljudi" urednice Nade Pupačić

Zbirka poezije Niko drugo more i drugi ljudi 20. je zbirka pjesama Hrvatske iseljeničke lirike New York koja se sastoji od odabranih pjesama sedmero hrvatskih pjesnika koji žive ili su proveli dio života u iseljeništvu. Riječ je o suvremenoj lirskoj poeziji, odnosno lirskim pjesmama od kojih su većina napisana posljednjih desetljeća. Odabrane pjesme u ovoj zbirci govore ponajviše o domoljubnim i vjerskim temama, a pojedine o ljubavnim i misaonim temama. Pjesme su često obojene nostalgičnim sjećanjima na zavičaj. Isto tako, vrlo su česte pjesme koje tematiziraju “pjesničku ostavštinu” za pokoljenja iseljeničke djece pa govore o običajima, obiteljskim i zavičajnim uspomenama. Dominantna tema pjesama svih sedmero pjesnika zavičajni je pejzaž.

Knjigu možete kupiti u Sveučilišnoj knjižari Citadela, po cijeni od 75,00 kn.