Objavljen zbornik u čast Tihomilu Maštroviću Slatkost bašćine

Objavljen je zbornik u čast Tihomilu Maštroviću Slatkost bašćine urednika Roberta Bacalje u suizdanju Sveučilišta u Zadru i Fakulteta filozofije i religijskih znanosti Sveučilišta u Zagrebu.

Prof. dr. sc. Tihomil Maštrović istaknuti je sveučilišni nastavnik i znanstvenik te, između ostalog, voditelj niza znanstvenih projekata iz humanističkog područja, a bio je i čelnik više znanstvenih, sveučilišnih i kulturnih institucija.

Djelatnost prof. Maštrovića i njegovi stručni interesi kreću se u rasponu od filologije, znanosti o književnosti i teatrologije do kulturne povijesti i različitih drugih humanističkih tema, a njegovo iznimno bogato znanstveno i društveno djelovanje na različite je načine ostavilo trajni trag u hrvatskoj znanosti i kulturi.

U prvom dijelu Zbornika donose se prilozi iz različitih znanstvenih područja. Posebnu cjelinu čine radovi vezani uz određenu Maštrovićevu znanstvenu i kulturnu djelatnost, a također objavljuje i opsežna Maštrovićevoga bibliografija te literatura.

Suradnjom četrdeset i osam stručnjaka iskazana je multidisciplinarnost zbornika, pokrivajući područja filologije, znanosti o književnosti, povijesti književnosti i jezikoslovlja, općenito kroatistike i kroatologije, zatim filozofije i teologije, teatrologije, historiografije, arheologije te knjižničarstva. Knjigu možete kupiti u Sveučilišnoj knjižari Citadeli po cijeni od 50,00 €.