Objavljen zbornik radova "Papa Ivan Pavao II.: putnik, supatnik, navjestitelj"

Prigodom desete obljetnice Papina posjeta Zadru u spomen i zahvalu za taj dar Zadarska nadbiskupija, Sveučilište u Zadru i njegov Teološko-katehetski odjel organizirali su jednodnevni znanstveno-stručni skup koji se održao u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru 27. studenoga 2013. Taj skup bio je dio širega programa obilježavanja desete obljetnice pod nazivom "Dani Ivana Pavla II." Predavači su u svojim izlaganjima predstavili lik Ivana Pavla II., sam događaj njegova posjeta Zadru 2003., povijesne veze papā i hrvatskoga naroda s posebnim naglaskom na veze sa Zadrom. Istaknuti su Papini evangelizacijski napori u mnogim pastoralnim i državnim putovanjima diljem svijeta, kao i njegova zainteresiranost za Europu i njezinu reevangelizaciju. Razmotreno je Papino djelovanje protiv bezbožnih ideologija i totalitarnih sustava te njegovo zauzimanje za autentično mjesto laika u Crkvi i javnom životu. Prezentirana je i Papina filozofska misao kroz njegovu personalističku etiku, kao i Papino viđenje uloge hrvatskog naroda u dijelu reevangelizacije Europe.