Objavljen zbornik radova "Ljubvene i deželje Vile i malinari od Istine"

Objavljen je zbornik radova Ljubvene i deželje Vile i malinari od Istine urednika Davora Dukića, Ivana Lupića i Divne Mrdeže Antonine u suizdanju Sveučilišta u Zadru i Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Zbornikom radova Ljubvene i deželje Vile i malinari od Istine obilježeno je 450 godina od tiskanja Zoranićevih Planina. Tema je relevantna jer su prilozi u zborniku pokazali da su Planine i nakon četiri i pol stoljeća izazovan predmet istraživanja.

Zbornik donosi niz vrijednih i novih spoznaja o Zoranićevim Planinama i ostvaruje dvostruki cilj – rekapitulirajući dosadašnja istraživanja, on ujedno čini važan iskorak u proučavanju tog kanonskog djela hrvatske književnosti. Pritom zastupljeni autori dosadašnja istraživanja produbljuju na različitim razinama – bilo da je riječ o novim i originalnim uvidima o već otvorenim pitanjima, o posve novim spoznajama u pogledu izvora i recepcije djela ili interpretaciji djela iz perspektive recentne teorije.

Publikaciju možete kupiti u sveučilišnoj knjižari Citadela po cijeni od 30 €.