Objavljen zbornik Književnost, umjetnost, kultura između dviju obala Jadrana III. / Letteratura, arte, cultura tra le due sponde dell'Adriatico III

Zbornik Književnost, umjetnost, kultura između dviju obala Jadrana III. / Letteratura, arte, cultura tra le due sponde dell'Adriatico III (ur. Nedjeljka Balić-Nižić, Luciana Borsetto, Andrijana Jusup Magazin) sadrži radove s VI. međunarodnog znanstvenog skupa održanog 5. i 6. studenoga 2010. u Zadru i Lovincu. Skup je rezultat dugogodišnje suradnje između odjelâ za talijanistiku Sveučilišta u Padovi i Sveučilišta u Zadru, koja se odvija kroz različite oblike, kao što su organiziranje znanstvenih skupova, pozvanih predavanja, ciklusa predavanja i susreta, dodjela stipendija za stručno i znanstveno usavršavanje te drugih znanstveno-nastavnih i kulturnih aktivnosti. Jedan od najznačajnijih oblika ove uspješne suradnje predstavljaju znanstvena istraživanja iz područja talijanistike, kroatistike, povijesti i povijesti umjetnosti te proučavanje književnih i kulturnih dodira i prožimanja između dviju obala Jadrana, a upravo je ovaj zbornik vrijedan zapis novih znanstvenih spoznaja koje su proizvod spomenutih aktivnosti i kao takav predstavlja vrijedan doprinos proučavanju hrvatsko-talijanskih povijesno-kulturnih i književnih veza.
Zbornik se može koristiti kao dodatna literatura i izvor podataka studentima diplomskih i poslijediplomskih studija, znanstvenicima i stručnjacima iz područja humanističkih znanosti, kao i široj akademskoj javnosti.
Zbornik Književnost, umjetnost, kultura između dviju obala Jadrana III. / Letteratura, arte, cultura tra le due sponde dell'Adriatico III možete kupiti u Sveučilišnoj knjižari Citadela po cijeni od 150,00 kuna. Studenti i zaposlenici Sveučilišta u Zadru ostvaruju popust na kupnju.