Objavljen Uvod u filozofiju jezika: priručnik za studente filozofije, kroatistike i svih filoloških smjerova

Objavljen je Uvod u filozofiju jezika: priručnik za studente filozofije, kroatistike i svih filoloških smjerova autora Ante Periše. Filozofija jezika je kao znanstvena filozofska disciplina nastala tek u 20. stoljeću, iako svjedočanstva o promišljanju i važnosti jezika zatičemo već s prvim pisanim tragovima čovječanstva.

Na početku ovog priručnika nalazi se kratak problemski uvod u filozofiju jezika. Tu su prikazani temeljni problemi i područja kojima se bavi ova znanstvena disciplina. Potom su izložena shvaćanja jezika kod ključnih filozofa počevši od Platona do danas, s osobitim naglaskom na 20. stoljeće u kojemu je filozofija jezika i službeno postala znanstvena disciplina, ali u kojemu se zapravo dogodila i kulminacija jezičnih istraživanja u filozofiji.

Priručnik se može kupiti u sveučilišnoj knjižari Citadeli po cijeni od 15€.