Objavljen sveučilišni udžbenik "Suvremeno roditeljstvo: iskustva i izazovi"

Objavljen je sveučilišni udžbenik "Suvremeno roditeljstvo: iskustva i izazovi" urednice Ivane Macuke.

Udžbenik kroz devet poglavlja obrađuje različite teme u području roditeljstva, od suvremenih izazova roditelja, analize tranzicije u roditeljstvo te izazova u usklađivanju obiteljskog i profesionalnog života. Obrađene su specifične teme posljedica razvoda braka na roditelje i djecu, uzroci i posljedice zlostavljanja i zanemarivanja djece u obitelji te izazovi roditelja djece s teškoćama u razvoju. Zasebno su obuhvaćene teme suradnje roditelja i odgojno-obrazovnih ustanova te odnosi roditelja i odrasle djece.

Cilj ovog udžbenika je proširiti spoznaje o novijim teorijskim pristupima i istraživačkim rezultatima u području psihologije roditeljstva. Istaknuti su rezultati recentnih znanstvenih istraživanja uz praktičan doprinos istih pri kreiranju i provedbi edukativnih aktivnosti i izradi edukativnih materijala usmjerenih podršci roditeljima. Ovaj udžbenik povećava razumijevanje procesa koji se događaju u suvremenim obiteljima, prvenstveno odnosa između roditelja i djece te rasvjetljava utjecaje individualno-psiholoških i društvenih čimbenika na kvalitetu odnosa roditelj-dijete, kao i povratni utjecaj kvalitete odnosa roditelj-dijete na psihološku dobrobit i individualan razvoj roditelja i djece.

Udžbenik se može kupiti u sveučilišnoj knjižari Citadeli po cijeni od 40 €.