O značajkama razgovornog stila hrvatskog jezika

Izašla je nova knjiga u izdanju Sveučilišta u Zadru pod naslovom O značajkama razgovornoga stila hrvatskoga jezika autorice Slavice Vrsaljko.

Knjiga O značajkama razgovornoga stila hrvatskoga jezika predstavlja prvi sveobuhvatni opis razgovornoga stila u hrvatskoj funkcionalnoj stilistici.

Problematika ove knjige se vezuje uz položaj, funkcije i obilježja razgovornoga stila. Da bi se ona mogla bolje razumjeti, nužno je razlučiti, a onda i definirati sljedeće pojmove: razgovorni jezik, razgovorni stil te razgovorni stil standardnoga jezika. Knjiga prikazuje rezultate istraživanja razgovornoga stila koji se realizira u okvirima neslužbene, neobvezatne komunikacije.

Sadržaj je ponajprije namijenjen studentima koji slušaju kolegije povezane s temama opće i hrvatske standardologije i funkcionalne stilistike, znanstvenicima koji proučavaju hrvatski standardni jezik i njegove funkcionalne stilove, kao i svima koje zanima funkcionalna stilistika općenito, a posebno teme vezane uz razgovorni jezik.

Knjigu možete kupiti u Sveučilišnoj knjižari Citadeli po cijeni od 100,00 kn.