Novo izdanje poetskog maratona „Millenium stih – poetski maraton RIJEČI IZNAD SVEGA“ (sv. Donat, 16. i 17. 6. 2023. )

I ove godine profesori i studenti Sveučilišta u Zadru sudjeluju u projektu „Millenium stih – poetski maraton RIJEČI IZNAD SVEGA“ koji pod pokroviteljstvom Zadarske županije, Turističke zajednice grada Zadra i Sveučilišta u Zadru organizira udruga književnih stvaralaca „Riječi iznad svega“. Program će se održati 16. i 17. lipnja 2023. u crkvi sv. Donata.

Prvi dio programa „Na njima riječ ostaje“ posvećen je radovima učenika osnovnih i srednjih škola iz Zadra i Zadarske županije.

Drugi dio programa „Poezija u prijevodu“ počinje 16. 6. u 20 sati, a organiziraju ga profesori i studenti Sveučilišta u Zadru. Taj dio programa povezan je s našim studijima filologije na kojima se posebna pozornost pridaje književnom prevođenju. Studenti Sveučilišta u Zadru čitat će svoje prijevode poezije s hrvatskoga i na hrvatski. Iako će se čitati poezija od davnih vremena Sapfe i Katula, naglasak će ove godine biti stavljen na poeziju pjesnikinja i članica hrvatskog P.E.N.-a Gordane Benić i Andriane Škunce, predsjednika hrvatskog P.E.N-a Tomice Bajsića te pjesnika i člana katalonskog P.E.N.-a Carlesa Tornera. Poseban gost: Tin Lemac. Moderira: Rafaela Božić. Glazbena podrška: Marino Perović i Dražen Habuš.

Veliki maraton održava se u subotu, a vodi ga Emilija Mijatović.

Kao i do sada, nakon maratona tiskat će se i zbirka pročitanih pjesama u kojoj će se naći i prijevodi studenata našega Sveučilišta.