Novi broj studentskoga lista na njemačkome jeziku DACHS

DACHS je studentski list na njemačkome jeziku. Pokretač i glavni urednik lista je izv. prof. dr. sc. Goran Lovrić. U listu studenti mogu objaviti svoje književne, novinarske, putopisne i druge tekstove na njemačkome jeziku. Težište je na temama koje su povezane sa studijem njemačkoga jezika i književnosti te s kulturom i društvom zemalja njemačkoga govornog područja, što je vidljivo i iz imena lista: D za Njemačku, A za Austriju, CH za Švicarsku i S za studentski list. DACHS je izlazio 2001. do 2006. u tiskanome izdanju, dok se od 2018. objavljuje u elektroničkome obliku na mrežnoj stranici Odjela za germanistiku.

U novome broju časopisa nalaze se među ostalim zanimljivi putopisi i iskustva s Erasmus+ boravaka studenata u inozemstvu, reportaže s ovogodišnjih Dana germanistike, s izložbe o stoljeću austrijske književnosti, zabavne večeri, dvojezičnoga kviza, izleta na otok Ugljan, a tu je i intervju s austrijskim autorom Robertom Prosserom.

Predstavljanje novoga broja održat će se u petak, 8. lipnja, u 12 sati na Odjelu za germanistiku (prostorija 144).