Nova knjiga u izdanju Sveučilišta u Zadru "Suvremeni trendovi u poduzetništvu"

Izašla je nova knjiga u izdanju Sveučilišta u Zadru pod naslovom Suvremeni trendovi u poduzetništvu autora Berislava Bolfeka, Mladena Rajka i Ivice Zdrilića.

Ova monografija je nastala kao rezultat dugogodišnjeg rada autora na kolegijima Poduzetništvo i Strateški menadžment koji se izvode na preddiplomskom i diplomskom studiju Menadžmenta Odjela za ekonomiju, Sveučilišta u Zadru. Sastoji se od deset poglavlja.
Prvo poglavlje opisuje važnost poduzetništva, u drugom su objašnjene funkcije poduzetništva. Treće poglavlje donosi osmišljavanje i realizaciju poduzetničkog projekta. U četvrtom poglavlju je objašnjena izrada poslovnog plana. Peto poglavlje se bavi financiranjem poduzetničkih projekata dok šesto poglavlje obrađuje poduzetništvo u međunarodnom okruženju. Slijedi sedmo poglavlje koje opisuje suvremene trendove u globalnom poduzetništvu, a osmo čine financijski pokazatelji uspješnosti poslovanja poduzeća. U devetom poglavlju se analiziraju rezultati poslovanja hrvatskih poduzeća po odabranim djelatnostima u period od 2016. do 2019.godine. Posljednje poglavlje obuhvaća primjer poslovnog plana koji bi trebao pomoći studentima prilikom izrade njihovih seminarskih radova, a može se ujedno koristiti i kao predložak za izradu poslovnih planova kod poduzetnika.
Djelo je namijenjeno znanstvenoj i stručnoj javnosti te studentskoj populaciji.
Knjigu možete kupiti u Sveučilišnoj knjižari Citadeli po cijeni od 100,00 kn.