Nastup Akademskog pjevačkog zbora Sveučilišta u Zadru na Međunarodnom natjecanju pjevačkih zborova u folklornoj glazbi „Adria cantat“

U Šibeniku se u subotu 28. svibnja održava Međunarodno natjecanje pjevačkih zborova u folklornoj glazbi „Adria cantat“. Organizatori natjecanja su Hrvatska udruga zborovođa i Šibensko pjevačko društvo Kolo. Na natjecanju će nastupiti preko 30 zborova, a jedan od njih će biti i Akademski pjevački zbor Sveučilišta u Zadru koji će nastupiti u kategoriji B5 (veliki mješoviti zbor/strana folklorna glazba). Oni će pod vodstvom svog dirigenta dr. sc. Tomislava Košte izvesti tri skladbe: crnačku duhovnu Let my light shine bright, američku narodnu Shenandoah i Bukovicu Ive Brkića.

Nastup na ovom uglednom natjecanju, u veoma oštroj konkurenciji, bit će prvi natjecateljski nastup našega Akademskog zbora. Želimo im da uspješno predstave naš grad i naše Sveučilište.