Na Sveučilištu u Zadru održan znanstveni kolokvij o Joji Ricovu

Na Sveučilištu u Zadru održan znanstveni kolokvij o Joji  Ricovu

U ponedjeljak, 22. svibnja u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru održan je znanstveni kolokvij o Joji  Ricovu.

Svečana je dvorana bila ispunjena brojnim uvaženim gostima i uglednim Zadranima koji su svojim prisustvom uveličali kolokvij i još jednom pokazali koliko je umjetnost Joje Ricova važna za Zadar i zadarski kraj.

Sudionicima  kolokvija i mnogobrojnim  gostima  pozdravnim su se govorima obratili Ivan Šimunić, pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Zadarske županije, Živko Kolega, predsjednik Gradskog vijeća grada Zadra, i Duško Vidov, načelnik općine Kali. Znanstveni kolokvij otvorio je prorektor za strategiju razvoja i izdavaštvo Sveučilišta u Zadru, prof. dr. sc. Josip Faričić.

Otvorenje znanstvenog kolokvija uveličano je i umjetničkim programom u kojem je sudjelovao mješoviti pjevački zbor Condura Croatica, klapa Kali te dramska umjetnica Milena Dundov koja je čitala poeziju Joje Ricova.