Međunarodni znanstveni skup

Od 4. do 6. rujna 2014. na Sveučilištu u Zadru održat će se međunarodni znanstveni skup na temu Contemporary development of European rural areas. Glavni organizator je Odjel za geografiju Sveučilišta u Zadru, a suorganizatori su Oddelek za geografijo Univerze v Ljubljani i Odjel za geografiju Sveučilišta u Mostaru. Znanstveni skup je pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske prof. dr. sc. Ive Josipovića, Ministarstva poljoprivrede Republike Hrvatske, Zadarske županije i Međunarodne geografske unije.

Otvorenje skupa  bit će 4. rujna u 10 sati u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru (Obala kralja Petra Krešimira IV., br. 2). Uz pozdravne govore predstavnika Zadarske županije te predstavnika znanstvenih institucija koje su sudjelovale u organizaciji konferencije bit će održan i prigodan umjetnički program KUD-a Radovin (Nijemo kolo, ojkanje, starohrvatsko glagoljaško pjevanje).

Program skupa možete naći ovdje.