Međunarodni znanstveni simpozij "Misijsko i evangelizacijsko poslanje Crkve u suvremenom multikulturalnom i multikonfesionalnom društvu".

U četvrtak, 25. svibnja 2017. u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru, u organizaciji Teološko-katehetskog odjela Sveučilišta u Zadru, Fakulteta misiologije Papinskog sveučilišta Urbaniana i Zadarske nadbiskupije, započeo je međunarodni znanstveni simpozij "Misijsko i evangelizacijsko poslanje Crkve u suvremenom multikulturalnom i multikonfesionalnom društvu". Znanstveni skup je priređen povodom 25. obljetnice teološko-katehetskog studija u Zadru.

Pred mnogobrojnom publikom i uvaženim sudionicima znanstvenog simpozija, pozdravni govor u ime rektorice Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Dijane Vican održao je prof. dr. sc. Josip Faričić, prorektor za strategiju razvoja i izdavaštvo Sveučilišta, a skup je otvorio  doc. dr. sc. Elvis Ražov, pročelnik Teološko-katehetskog odjela Sveučilišta u Zadru.

Prigodnim pozdravima priključili su se i pročelnica Katedre religiozne pedagogije i katehetike izv. prof. dr. sc. Ana s. Thea Filipović u ime prof. dr. sc. Maria Cifraka, dekana Katoličkoga bogoslovnoga fakulteta u Zagrebu te prof. dr. sc. Ivo Antunović u ime prof. dr. sc. Ivana Kopreka,  dekana Fakulteta filozofije i religijskih znanosti  pri Sveučilištu u Zagrebu.

Znanstveni simpozij nastavlja se i sutra, 26. svibnja 2017. u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru s početkom u 9 sati. Na skupu sudjeluju znanstvenici iz nekoliko zemalja, uključujući i nekoliko profesora s dvaju papinskih sveučilišta te znanstvenika i biskupa u Gani mons. dr. sc. Matthewa Kwasija Gymafija.