Međunarodni simpozij Dodirnojezikoslovni razgovori

U petak 21.ožujka 2014. Odjel za lingvistiku Sveučilišta u Zadru i Odjel za sociokulturnu lingvistiku Hrvatskog filološkog društva organiziraju međunarodni simpozij Dodirnojezikoslovni razgovori. U jutarnjem će dijelu programa stručnjaci iz područja dodirnog jezikoslovlja predstaviti rezultate svog rada na projektima koji se bave različitim aspektima jezičnog dodira. Poslijepodnevni dio programa bit će rezerviran za radni sastanak sudionika na kojem će se razmatrati mogućnosti daljnjih istraživanja u dodirnom jezikoslovlju kao i radionicu namijenjenu studentima i (poslije)doktorandima vezanu uz jezične stavove prema njemačkim, talijanskim i turskim posuđenicama u hrvatskom i bosanskom jeziku. Jutarnji dio programa je otvoren za javnost te se zainteresirani pozivaju da na njemu sudjeluju.

Simpozij će se održati u dvorani 2.3 u zgradi Rektorata s početkom u 8.30 sati te u Austrijskoj knjižnici, Trg kneza  Višeslava 9 u 12.00 sati.

Program simpozija možete naći ovdje.