Limfomska grupa Europske organizacije za istraživanje i liječenje raka održava sastanak na Sveučilištu u Zadru

6. i 7. travnja 2018. na Sveučilištu u Zadru održat će se sastanak Limfomske grupe Europske organizacije za istraživanje i liječenje raka (European Organisation for Research and Treatment of Cancer – EORTC).

EORTC je međunarodna organizacija osnovana 1962. godine sa sjedištem u Bruxellesu u Belgiji koja se bavi organizacijom, provođenjem i analizom rezultata akademskih kliničkih istraživanja liječenja raka, a okuplja liječnike različitih specijalnosti i druge zdravstvene djelatnike iz većine europskih i nekih izvaneuropskih zemalja. Istraživanja koja je proveo EORTC značajno su unaprijedila mogućnosti liječenja različitih vrsta zloćudnih bolesti i time produžila ili spasila život velikomu broju bolesnika.

Limfomska grupa EORTC-a bavi se istraživanjem liječenja Hodgkinova limfoma, zloćudne bolesti limfnih čvorova koja se uglavnom javlja u mladih osoba. Riječ je o jednoj od najvećih i najznačajnijih svjetskih kooperativnih grupa za istraživanje ove bolesti čije su studije u zadnjih četrdesetak godina značajno poboljšale ishod liječenja ove bolesti. U grupi sudjeluju hematolozi, onkolozi, patolozi i stručnjaci drugih profila iz desetak europskih zemalja i Egipta. Aktualni je voditelj grupe prof. dr. Igor Aurer iz Zavoda za hematologiju Klinike za unutarnje bolesti KBC-a Zagreb.

Na sastanku će sudjelovati tridesetak eminentnih europskih stručnjaka iz Nizozemske, Belgije, Danske, Poljske, Slovačke i Hrvatske, a sastanak organizira prim. dr Sandra Bašić-Kinda iz Zavoda za hematologiju Klinike za unutarnje bolesti KBC-a Zagreb.