Košarkašice i košarkaši u lovu na Final Four

Košarkašice  i  košarkaši  u lovu na Final Four

U utorak, 28. 3. i u srijedu, 29. 3. u dvorani Krešimir Ćosić u ŠC Višnjik održat će se studentsko košarkaško natjecanje UniSport regije JUG na kojem će nastupiti ženska i muška ekipa Sveučilišta u Zadru.

UniSport natjecanje u košarci organizira Hrvatski akademski sportski savez i u natjecanju sudjeluju ekipe koje su prema geografskoj podjeli podijeljene na skupinu Sjever i skupinu Jug.

U skupini Jug osim Sveučilišta u Zadru, koji je i tehnički organizator natjecanja, sudjeluju još i Sveučilište u Rijeci i Sveučilište u Splitu.

Dvije najbolje ženske i muške ekipe iz regije Jug plasirat će se na završno natjecanje  UniSport Finals  koje će se održati od 18. do 21. 5. u Biogradu.

Što o izgledima ekipa Sveučilišta u Zadru  kažu njihovi voditelji iz Centra za tjelovježbu i studentski sport:

• „U prošloj akademskoj sezoni smo bile treće u Hrvatskoj, što smatram uspjehom s obzirom na jaku konkurenciju. U Zadru ćemo nastupiti bez dvije ponajbolje igračice, Ine Marin i Marte Erslan, koje imaju obveze u svojim klubovima. Iako smo oslabljeni, očekujem dvije dobre utakmice i prolazak među četiri najbolje ekipe,“ rekla je voditeljica ženske ekipe doc. dr. sc. Gordana Ivković
  • „Nositelji ekipe su nam igrači koji igraju A-2 ligu ove sezone i koji su u natjecateljskom ritmu. Odigrali smo u proteklom razdoblju nekoliko prijateljskih utakmica da se što bolje pripremimo za utakmice koje nas očekuju. Ekipe Rijeke i Splita protiv kojih igramo izuzetno su dobre ekipe koje redovito igraju na završnici, međutim smatram da domaći teren može biti naša prednost,“ rekao je voditelj muške ekipe dr. sc. Tonći Jerak.

Raspored utakmica:

28. 3.

15:00h – Sveučilište u Rijeci – Sveučilište u Splitu (m)

16:00h – Sveučilište u Zadru – Sveučilište u Rijeci (ž)

29. 3.

10:00h – Sveučilište u Zadru – Sveučilište u Rijeci (m)

11:00h – Sveučilište u Splitu – Sveučilište u Zadru (ž)

12:00h – Sveučilište u Splitu – Sveučilište u Zadru (m)

13:00h – Sveučilište u Rijeci – Sveučilište u Splitu (ž)