Košarkaš Marko Banić održao studentima predavanje o vrhunskom sportu i košarci

U sklopu izbornog kolegija „Sportski menadžment“ dana 12. prosinca 2017. u zgradi Sveučilišta na Relji održano je predavanje na temu vrhunskog sporta i košarke. Predavanje je održao košarkaš Marko Banić koji je još uvijek aktivan košarkaš i koji je u dosadašnjoj karijeri nastupao za brojne europske klubove kao što su Zadar, Bilbao, Estudiantes, Alba Berlin i Unics Kazan. Osim toga bio je i član hrvatske košarkaške reprezentacije koja je na nastupila na Europskom prvenstvu u Španjolskoj 2006.g., Olimpijskim igrama u Pekingu 2008.g. i Svjetskom prvenstvu u Turskoj 2010.g.

Na predavanju su uz brojne studente bili i košarkaši Sveučilišta u Zadru koji ove sezone nastupaju u Drugoj muškoj ligi – jug, te košarkašice Sveučilišta u Zadru.

U izuzetno zanimljivom predavanju studenti su iz prve ruke mogli čuti i postavljati pitanja vezano za vrhunski sport i košarku.