Dana 22. listopada 2020. godine održana je Kick-off konferencija u sklopu projekta Cooperation for Development of Cross Border Business Environment Enhanced – 2CODE. Kick-off konferencija održana je u organizaciji vodećeg partnera projekta, Inovacijsko poduzetničkog centra Tehnopolis iz Nikšića, a Sveučilište u Zadru predstavljao je voditelj projekta dr.sc. Franjo Pehar.

Predstavljene su ključne aktivnosti u okviru projekta, a posebna pažnja je posvećena aktivnostima povodom uspostavljanja IT klastera u Crnoj Gori, jačanju kapaciteta CODE Hub Coworking prostora u Nikšiću, Mostaru, Tuzli i Zadru, razvoju interaktivne mentorske platforme koja će biti dostupna start-upovima, MSP, preduzetnicima, freelancerima, kao i uspostavljanju inovativnih laboratorija u prekograničnom okruženju, kao što su Fab Laboratorije u Nikšiću, Mostaru i Tuzli, kao i UX laboratorija u Zadru.

Vodeći partner na projektu je IPC Tehnopolis, dok su projektni partneri: Zaklada za inovacijski i tehnološki razvitak iz Mostara (INTERA TP), Grad Zadar, BIT Centar Tuzla i Sveučilište u Zadru.

Projekt je sufinanciran iz prekograničnog programa Interreg Hrvatska-Bosna i Hercegovina-Crna Gora 2014-2020.