Interdisciplinarna ljetna škola Zadar 2020

Drage studentice i studenti, iskoristite priliku i prijavite se na Interdisciplinarnu ljetnu školu Zadar 2020 koja će se od 24. do 30. kolovoza 2018. godine održati na Sveučilištu u Zadru u organizaciji Odjela za turizam i komunikacijske znanosti Sveučilišta u Zadru i Arhitektonskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Tema ovogodišnje Interdisciplinarne ljetne škole je Zadar 2018. – Grad i otoci.

Današnje vrijeme karakteriziraju ekonomska i društvena tranzicija, koje su utjecale na izoliranost i usporeni razvoj otoka. Dio otoka zadarskoga arhipelaga administrativno pripada gradu Zadru (Molat, Ist, Mali Iž, Veli Iž, Olib, Premuda, Rava, Silba). Ljetna škola trebala bi pokrenuti svijest o transformaciji postojećega sustava i propitivanju novih odnosa grada i otoka bez obzira na administrativnu pripadnost. Također, ljetna je škola usmjerena potrebi uređenja postojećih i planiranju novih sadržaja kako bi gospodarska održivost prostora utjecala i na ostale dvije komponente – ekološku i društvenu održivost prostora. Potenciraju se s jedne strane teme tradicije i identiteta, a s druge novi modeli inovativnoga i doživljajnoga turizma. Interdisciplinarni timovi studenata predložit će projekte različitih mjerila i tema koji bi pridonijeli razvoju otoka i poboljšanju kvalitete života na njima.

Prijave traju do 2. srpnja 2017. godine, a obrazac za prijavu nalazi se na poveznici.

Broj mjesta je ograničen, stoga požurite i prijavite se! Upoznajte nove ljude s različitih studija i osmislite kreativna rješenja za grad Zadar.

Za sve ostale informacije možete kontaktirati Tomislava Klarina (tklarin@unizd.hr) ili posjetiti Facebook stranicu ljetne škole Zadar 2020.

Veselimo se Vašim prijavama!