II. radionica povjesničarskih vještina

U utorak, 24. travnja 2018. g., u 10 sati održat će se II. radionica povjesničarskih vještina pod naslovom „Žene u vihoru Prvoga svjetskog rata“. Radionica se organizira u sklopu aktivnosti znanstvenoga projekta "Raspad Habsburške Monarhije i transformacije na istočnojadranskom prostoru (1917. – 1923.)" koji se financira sredstvima Hrvatske zaklade za znanost. Voditeljica radionice bit će viša znanstvena suradnica dr. sc. Vijoleta Herman Kaurić s Hrvatskoga instituta za povijest koja će nastupiti s izlaganjem "Mentalni sklop žena (i o ženama) uoči i tijekom Prvoga svjetskog rata". Sudjelovat će također i studenti Miško Krešić ("Humanitarnost i žene u Prvome svjetskom ratu") te Marija Milković ("Prvi svjetski rat i dalmatinske učiteljice"). Radionica će se održati u velikoj dvorani Odjela za povijest (2. kat) u Ulici Ruđera Boškovića 5.