I službeno započela druga faza projekta - EU-CONEXUS Plus

Predstavnici svih devet punopravnih partnera, uz podršku gospodarstvenika, predstavnika gradova i regija, uz vodstvo rektora i prorektora održali su dvodnevnu kick off konferenciju u Parizu 16. i 17. studenog 2022. godine.

Na konferenciji su predstavljeni svi radni paketi i u zajedničkoj su diskusiji dogovorene daljnje sinergije i detektirani mogući izazovi. Sve planirane aktivnosti projekta usmjerene su na interdisciplinarnost, istraživanje, održivost i inovacije.

Posebna pažnja je posvećena pitanju inoviranja u nastavnim procesima te kratkim obrazovnim programima i cjeloživotnom obrazovanju. Sveučilište u Zadru sudjeluje u radu svih radnih paketa, a voditelj je radnog paketa Pomoć u izradi i procesu akreditacije združenih studijskih programa i radnog paketa Podrške studentskim pitanjima u okviru EU-CONEXUS+.