Humanitarna akcija Studentskoga zbora

Studentski zbor te studentske udruge na Sveučilištu u Zadru organiziraju akciju prikupljanja pomoći za ugrožene u poplavama na području Slavonije, BIH i Srbije. Pomoć će se prikupljati na štandovima u vremenu od 12.00 do 18.00 sati tijekom ovog tjedna na lokacijama Starog i Novog kampusa te Narodnog trga.

Iz dosadašnjeg tijeka događanja pojedine su se stvari iskristalizirale kao najpotrebnije. Tu su lijekovi - paracetamol, antiseptici, tablete protiv dijareje, sredstva za dezinfekciju i setovi prve pomoći. Nadalje, to su flaširana voda i hrana, ali takva da se može jesti odmah, bez kuhanja - konzerve i otvarači za konzerve, hrana za bebe, bebi formule i slično. Zatim, potrebne su pelene, higijenske maramice i ostale stvari za higijenu beba, radio prijemnici na baterije, baterijske lampe, svijeće, baterije, gumene čizme, topla odjeća i deke.