Hrvatska iseljenička poezija ispod rimskog neba

Objavljena je pjesnička zbirka Hrvatska iseljenička poezija ispod rimskog neba urednice Nade Pupačić u suizdanju Sveučilišta u Zadru i Američko-hrvatskog kongresa.

Pjesnička udruga hrvatske iseljeničke lirike New York donosi još jednu pjesničku zbirku kojom predstavlja stvaralaštvo ukupno devetero pjesnika. Sedmero ih je dužom ili kraćom etapom svojega života dijelilo ili još uvijek dijeli iseljeničku sudbinu (Igor Paro, Kata Raštigorac, Svjetlana Lipanović, Josip Čenić, Franko Fačini, Tereza Kustura i Ante Mateša) dok su dvojica pjesnika pripadnici manjinske zajednice moliških Hrvata u Italiji (Lucio Piccoli i Mario Giorgetta). Zbirka doprinosi očuvanju hrvatskog jezika (posebice s naglaskom na moliškohrvatski idiom) i bogate hrvatske baštine.

Knjigu možete kupiti u Sveučilišnoj knjižari Citadeli po cijeni od 10,00 €.