Gostujuće predavanje o teoriji videoigara i narativnim konceptima na Odjelu za anglistiku

Odjel za anglistiku Sveučilišta u Zadru poziva Vas na gostujuće predavanje dr. sc. Madelon Hoedt sa Sveučilišta Južni Wales (UK). Predavanje pod naslovom ''Avatars of Story: Game Studies and the Concept of Narrative'' održat će se u četvrtak, 12. travnja, u dvorani 143 s početkom u 16 sati.

Madelon Hoedt trenutno radi na dvjema knjigama iz područja žanra horora i gotike u performansu i videoigrama, među kojima je teorijsko čitanje videoigre Bloodborne. Predavanje koje će održati u četvrtak bit će posvećeno predstavljanju znanstvenoga polja teorije igara (game studies) s naglaskom na konceptu narativa i uloge narativa u vizualnim medijima, prvenstveno videoigrama. Predavanje će ujedno pokušati pridonijeti raspravama o tome što točno znači pričati/prezentirati interaktivnu priču.

Plakat.