Gostovanje Akademskog zbora Učiteljskog fakulteta iz Zagreba

Akademski pjevački zbor Sveučilišta u Zadru i Odjel za izobrazbu učitelja i odgojitelja ugostit će Akademski zbor Učiteljskog fakulteta iz Zagreba. Zajednički nastup oba zbora održat će se u srijedu, 24. svibnja u Koncertnoj dvorani braće Bersa u Kneževoj palači s početkom u 20.30 sati. Naš Akademski zbor pod ravnanjem dr. sc. Tomislava Košte izvest će kratak presjek iz svog raznolikog repertoara, a gosti iz Zagreba pripremaju predstavu pod nazivom „Srećko“. Evo što kažu o sebi i predstavi s kojom će se predstaviti u Zadru:

Mi smo grupa mladih entuzijasta, budućih učitelja, a za sada smo još samo studenti, koji u okviru svog izbornog kolegija uživaju u smijehu, druženju, plesu i pjesmi. Zbor djeluje dvadesetak godina, redovno nastupa za potrebe Fakulteta, a na kraju svake akademske godine održava samostalni koncert. Kroz godine sami su osmislili dvije glazbeno-scenske predstave; „Windof change“ i „Srećko“ koje su u potpunosti autorsko djelo. Ostali repertoar zbora sastoji se, uz klasičnu zborsku literaturu, od tradicijske glazbe Hrvatske i ostalih zemalja te obrade pop i jazz klasika. Korepetitor je Dubravko Fiolić, a dirigentica Diana Atanasov Piljek. Vodstvo zbora uz profesoricu Atanasov Piljek čine i dva studenta, predsjednica Ane Čerjan i njezin zamjenik Borna Nemet.

„Srećko“ je projekt izbornog kolegija Zborno pjevanje Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i njihovih prijatelja. Predstava govori o različitim situacijama u kojima se može naći mlada osoba i mogućnostima životnih izbora koje za sobom povlače i odgovarajuće posljedice. Rijetko smo dovoljno jaki izabrati ono pravo. Poruka koju želimo prenijeti je „Život je igra, igraj se!“ i budi pritom empatičan i human.

„Srećko“ je već putovao Hrvatskom, bili smo u Osijeku i Gospiću, a u Zagrebu je razveselio nekoliko osnovnih škola. Htjeli smo s javnošću podijeliti našu poruku i pokazati da su se mladi, bez obzira na satnicu nastavnih kolegija, spremni angažirati, uložiti svoje vrijeme, kreativnost i veselje u zajedničku predstavu koja je samo rezultat našeg druženja i ljubavi prema glazbi, djetetu, čovjeku i životu.

Ulaz je slobodan.