Erasmus + informativni dan

U četvrtak, 3. ožujka 2016. godine održan je Informativni dan za studente o Erasmus+ programu. Nakon pozdravnih riječi prorektorice za studije i studente izv. prof. dr. sc. Nedjeljke Balić-Nižić i prorektora za međuinstitucijsku suradnju i transfer tehnologija izv. prof. dr. sc. Slavena Zjalića, voditeljica Ureda za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zadru Maja Kolega održala je predavanje o Erasmus+ programu mobilnosti. Predavanja su održali domaći i strani studenti koji su zimski semestar akademske godine 2015./2016.  proveli u inozemstvu ili pak za Erasmus+ destinaciju odabrali Zadar.

Studenti Filip Cirkvenčić s Odjela za geografiju i talijanistiku i Jakov Proroković s Odjela za sociologiju i anglistiku su predstavili Erasmus+ iskustva na Sveučilištu u Padovi i Sveučilištu u Maynoothu. Studenti Miroslav Chutnak iz Slovačke,  Balazs Varga, László Csuka i Zoltán Németh iz Mađarske te studentica Godoberta Gumbakyte iz Litve predstavili su svoja matična Sveučilišta i zemlje kao potencijalna odredišta za Eramus+ mobilnost. Također, ESN Zadar predstavio je rad ESN organizacije u Europi i Zadru kroz prezentaciju i video uratke.