Dogovorena suradnja sa sveučilištem iz kineske provincije Zhejiang

Dogovorena suradnja sa sveučilištem iz kineske provincije  Zhejiang

Sveučilište u Zadru posjetilo je izaslanstvo visoko obrazovnih institucija provincije Zhejiang iz Narodne republike Kine. U ugodnom razgovoru s prorektoricom prof. dr. sc. Dijanom Vican, članovi izaslanstva izrazili su želju za suradnjom s našim sveučilištem, naročito u pogledu poboljšanja kvalitete nastave. Na kraju sastanka potpisan je Ugovor o suradnji između našeg sveučilišta i Sveučilišta međunarodnih studija iz provincije Zhejiang. Ovo sveučilište surađuje sa 30 svjetskih sveučilišta, a sada po prvi put i s jednim hrvatskim sveučilištem. Njihov najveći interes je suradnja na polju ekonomije, pedagogije, psihologije, lingvistike i studija stranih jezika. Ovo je prvi u nizu susreta s izaslanstvom visoko obrazovnih institucija kineske provincije Zhejiang.