Doc. dr. sc. Tonći Jerak dopredsjednik Hrvatskog akademskog sportskog saveza

Na Izbornoj skupštini Hrvatskog akademskog sportskog saveza održanoj 16. veljače u auli Rektorata Sveučilišta u Zagrebu za dopredsjednika Hrvatskog akademskog sportskog saveza izabran je doc. dr. sc. Tonći Jerak koji obavlja funkciju predsjednika Sportskog akademskog saveza Sveučilišta u Zadru.

Hrvatski akademski sportski savez je nacionalni sportski savez koji potiče, promiče i skrbi o sportu na visokim učilištima i predstavlja ga u međunarodnim okvirima te spada među pet krovnih sportskih udruženja u Hrvatskoj gdje su još Međunarodni olimpijski odbor, Hrvatski paraolimpijski odbor, Hrvatski sportski savez gluhih i Hrvatski  školski sportski savez.

Ovo je veliko priznanje kako za doc. dr. sc. Tonćija Jeraka, tako i za Sveučilište u Zadru te sveučilišni sport.