Djelatnici Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu posjetili su Sveučilište u Zadru

Studijsko putovanje u Zadar djelatnici Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu iskoristili su za posjet zadarskom sveučilištu. Dekana prof. dr. sc. Željana Maleša, prodekanice izv. prof. dr. sc. Jasminu Lovrić i izv. prof. dr. sc. Zrinku Rajić Džolić te brojne djelatnike Fakulteta u Rektoratu su primili rektorica prof. dr. sc. Dijana Vican i prorektorica izv. prof. dr. sc. Nedjeljka Balić Nižić.

Rektorica je goste upoznala s bogatom poviješću Sveučilišta, sljednika Generalnog dominikanskog visokog učilišta osnovanog 1396. godine, ter Filozofskog fakulteta u Zadru, koji je do 2002. godine djelovao u okviru Sveučilišta u Splitu. Danas je to potpuno integrirano sveučilište s 27 odjela, uglavnom humanističkih i društvenih znanosti, iako se sve više pažnje posvećuje i STEM području. Nakon vremena rasta Sveučilište ulazi u vrijeme podizanje kvalitete studija i studiranja na svim područjima, pa je tako osiguralo i 74 milijuna kuna bespovratnih sredstava za gradnju studentske menze s paviljonima.

Dekan Maleš zahvalio je rektorici na toplom prijemu te ponudio suradnju na budućim projektima.