Dan Sveučilišta u Zadru 2015.

U srijedu, 25. ožujka 2015. g. Sveučilište u Zadru obilježava 13. obljetnicu svoje obnove.  Obilježavanje Dana Sveučilišta počinje u 9 sati misom u Sv. Dimitriju koju će predvoditi nadbiskup zadarski mons. dr. Želimir Puljić, a nastavlja se u 11 sati u Svečanoj dvorani Sveučilišta, gdje će biti dodijeljene godišnje Rektorove nagrade te Veliko zlatno odličje za zasluge za Republiku Austriju, koje je rektoru Sveučilišta u Zadru, prof. dr. sc. dr. h. c. Anti Uglešiću, dodijelio predsjednik Republike Austrije, prof. dr. sc. Heinz Fischer, a u prigodi Dana Sveučilišta uručit će mu ga austrijska veleposlanica Nj. E. gđa Andrea Ikić-Böhm. U glazbenome dijelu svečanosti nastupit će studentska klapa Sveučilišta u Zadru Študija, zatim solistica Ivanica Vunić, mezosopran i pijanistica Blanka Aždajić Medić.

Već tradicionalno, Sveučilište na svoj dan organizira i večernji koncert naziva Sveučilište Zadru gradu. Koncert se održava u crkvi sv. Dimitrija i počinje u 20 sati. Nastupit će tri zadarska zbora: Mješoviti pjevački zbor Condura Croatica i dirigent Ivo Nižić, HPGD Zoranić i dirigent Jurica Šoša te Katedralni zbor sv. Stošije i dirigent Žan Morović. Kao domaćini nastupit će studentska klapa  Študija i vokalni sastav studenata Sveučilišta u Zadru AKA Crescendo.

Ulaz je na koncert slobodan.

Program možete pogledati ovdje